Banner levý vertikální


Banner pravý vertikální
 
 
 
ČLÁNKY

Podzimní špagety

Share

Obrázek 90*90px

Co jiného by měly mezi sebe štíhlé těstovinky při takovém názvu pustit než typickou podzimní plodinu, dýni! Je oblíbená hlavně v severní Itálii, ale jakmile jednou kombinaci těstovin a dýně zalité šalvějovým máslem zkusíte, stane se žádanou všude, kde je Rádio Haná doma...:-)

CO NA TO:
800 g dýně, nakrájené na kostičky, 1/2 lžičky soli, 100 g másla, zhruba 20 nasekaných lístků šalvěje (pokud nemáme čerstvou, rozemneme mezi prsty asi lžičku sušené), 350 g špaget, šťávu z 1 citronu, 50 g strouhaného parmazánu, sůl a pepř na konečné dochucení.

JAK NA TO:
Začneme s dýní, kterou ve středně velkém hrnci posypeme půl lžičkou soli, šesti lžícemi vody a přiklopíme poklicí. Vaříme za občasného míchání na středním plameni. Dýně musí být měkká, ale zároveň by si měla zachovat tvar. Kdyby vsákla moc vody, můžeme přidat ještě asi dvě lžíce vody. Mezitím vezmeme pánev a osmahneme na ní na másle šalvěj. Máslo zpění. Plamen stáhneme. Špagety uvaříme na skus, slijeme je, ale část vody z nich dáme stranou. Těstoviny vrátíme do hrnce. Pánvičku se šalvějovým máslem postavíme na vysoký plamen a až se máslo začne škvařit, přiléváme citronovou šťávu, směs bude prskat. Ke špagetám postupně přidáváme dýni, šalvějové máslo, tři až čtyři lžíce vody slité ze špaget a polovinu parmazánu. Po pečlivém promíchání dochutíme solí a pepřem.

Zbylý parmazán je vyhrazen k podávání. Posypat a užívat! :-)
Dobrou chuť přeje
Lucka

 
 
DJ RADIOSPIRIT
DJ RADIOSPIRIT
  • Teď hraje » Načítám data RDS
  • Následuje » Nejlepší hudební výběr
  • Dále bude hrát » Nejlepší hudební výběr
Radio Haná Radio Haná Olomoucko